Δημήτρης Λεοντής, Προπτυχιακός Φοιτητής Τμήματος Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης | Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας

Χωρίς αμφιβολία η συμμετοχή μου στο 2o Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας ήταν πραγματικά μια εμπειρία αξέχαστη και μοναδική. Οι γνώσεις που αποκόμισα ήταν αμέτρητες . Από το θερινό σχολείο έμαθα το τι σημαίνει να έχω μια καινοτόμα επιχειρηματική ιδέα και το πως μπορώ να την υλοποιήσω στην πράξη, πώς δηλαδή μπορώ να μεταπηδήσω από το στάδιο της σκέψης στο στάδιο της υλοποίησης. Γνώρισα αξιόλογους επιστήμονες τόσο από την Ελλάδα όσο και από το εξωτερικό καθώς και πολλούς συμφοιτητές μου από άλλα τμήματα του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Σας προτρέπω λοιπόν να συμμετάσχετε και εσείς στο 3 Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας στη Χίο.
Αξίζει!!!!!!!!!