Συζήτηση «στρογγυλής» τράπεζας με θέμα «Μονάδες Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας: Η επόμενη ημέρα» | Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας

Η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου σε συνεργασία με τη Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας συνδιοργανώνουν Ημερίδα για τη Βράβευση των καλύτερων καινοτόμων ιδεών του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Νεανικής Επιχειρηματικότητας Aegean Startups, στην Αθήνα, το Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015 στις 9:00, στη Θερμοκοιτίδα νεοφυών Επιχειρήσεων Αθήνας (ΘέΑ), στην οδό Κεφαλληνίας 45, 11257 (Αθήνα – Πλ. Αμερικής).

Στο πλαίσιο της ημερίδας, στις 15:00 θα πραγματοποιηθεί συζήτηση «στρογγυλής τράπεζας» ανάμεσα σε εκπροσώπους των ΜΟ.Κ.Ε. Ελληνικών ΑΕΙ με θέμα «Μονάδες Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας: Η επόμενη ημέρα». Στη συζήτηση θα παρευρεθεί η κα Πολυδωροπούλου Αμαλία, Αναπλ. Πρύτανη Έρευνας, Ανάπτυξης, Οικονομικού Προγραμματισμού και Υποδομών του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της συζήτησης ”στρογγυλής τράπεζας” παρακάτω:

Συζήτηση «στρογγυλής» τράπεζας με θέμα

«Μονάδες Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας: Η επόμενη ημέρα»

Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015, ώρα: 15:00,

Θερμοκοιτίδα νεοφυών Επιχειρήσεων Αθήνας (ΘέΑ)

Κεφαλληνίας 45, 11257, Αθήνα

15:00 – 15:15 Χαιρετισμοί

• κα Αμαλία Πολυδωροπούλου, Αν. Πρύτανη Έρευνας, Ανάπτυξης, Οικονομικού Προγραμματισμού και Υποδομών του Πανεπιστημίου Αιγαίου
  • κος Ιωάννης Χαραλαμπίδης, Επ. Καθηγητής, Ιδρυματικός Υπεύθυνος ΜΟ.Κ.Ε. του Πανεπιστημίου Αιγαίου
  • Εκπρόσωπος του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων

15:15 – 16:30 Στρογγυλό Τραπέζι: «Μονάδες Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας: Η επόμενη ημέρα»

15:15-15:30 Γνωριμία Συμμετεχόντων