4o ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΝΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ | Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας

4o ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΝΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ

4o ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΝΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΧΙΟΣ, 6 ΙΟΥΛΙΟΥ έως 10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015
«ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ»

Είσαι προπτυχιακός/ή ή μεταπτυχιακός/ή φοιτητής/τρια στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου και έχεις μια επιχειρηματική ιδέα; Αναρωτιέσαι συχνά ποιο είναι το επόμενο βήμα;
Ανάλαβε δράση και κάνε αίτηση στο 4ο Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας που διοργανώνει η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Στο Θερινό Σχολείο, όπου θα συμμετέχουν φοιτητές/τριες από όλο το Αιγαίο, θα μοιραστείς τις εμπειρίες σου, θα εμπνευστείς και θα παρακινηθείς να αναπτύξεις τις ιδέες σου, ώστε να γίνει το όνειρό σου πραγματικότητα.
Σκοπός του Θερινού Σχολείου

Σημαντικές ημερομηνίες

15 Ιουνίου 2015 – Τελική προθεσμία παραλαβής αίτησης συμμετοχής (on line στο site της ΜΚΕ)
25 Ιουνίου 2015 – Τελική προθεσμία επιλογής και ενημέρωσης συμμετεχόντων/χουσών φοιτητών/τριών
6 Ιουλίου-10 Ιουλίου 2015– Πρόγραμμα Θερινού Σχολείου Νεανικής Επιχειρηματικότητας
Δικαίωμα συμμετοχής στο πρόγραμμα έχουν όλοι/ες οι προπτυχιακοί/ές και μεταπτυχιακοί/ές φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Αιγαίου με ενδιαφέρον για επιχειρηματική δράση.
Οι ενδιαφερόμενοι/ες φοιτητές/τριες θα πρέπει να στείλουν ηλεκτρονικά συμπληρωμένη την αίτησή τους, την οποία θα βρουν αναρτημένη στoν ακόλουθο σύνδεσμο https://mke.aegean.gr/%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D/ έως τις 15 Ιουνίου 2015, επισυνάπτοντας στο τέλος τα σχετικά δικαιολογητικά. Η αίτηση συμμετοχής θα πρέπει να συνοδεύεται από:
• ένα σύντομο βιογραφικό σημείωμα του/της φοιτητή/τριας,
• μια σύντομη περιγραφή της επιχειρηματικής του/της ιδέας (εφόσον υπάρχει)
• πρόσφατη αναλυτική βαθμολογία από τη γραμματεία και
• τα πιστοποιητικά απόδειξης γνώσης ξένης/νων γλώσσας/σών.

Πληροφορίες:

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την οργάνωση του Θερινού Σχολείου Νεανικής Επιχειρηματικότητας μπορείτε να απευθύνεστε:
Μέσω e-mail: chios.mke@aegean.gr
Τηλέφωνο: 22710 35083 (κα Ρούλα Αμπαζή)