Χρήστος Μηνούδης, Προπτυχιακός φοιτητής Τμήματος Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης | Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας

Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας! Μια ευφυής ιδέα του Πανεπιστημίου Αιγαίου να θέσει στους συμμετέχοντες να καλλιεργήσουν μόνοι τους τη δυνατότητα να επιχειρούν και να καινοτομούν με τον πιο ευχάριστο και διαδραστικό τρόπο, το παιχνίδι της δημιουργίας και της συνεργασίας! Πάντα βέβαια, καθοδηγητές και μέντορες στο παιχνίδι αυτό, βρίσκονται οι καθηγητές που με τη μεταλαμπάδευση των γνώσεων τους αποσκοπούν στον απώτερο στόχο αυτού του εκπαιδευτικού προγράμματος, τη δημιουργία καλών θεμελίων για το ξεκίνημα ενός σωστού νεανικού επιχειρείν! Εκδρομές, νέες γνωριμίες, ευχάριστο κλίμα, συναγωνισμός και ανταγωνισμός είναι μόνο μερικά από τα πολλά θετικά στοιχεία του προγράμματος αυτού! Μια βδομάδα που θα μου μείνει αξέχαστη από τα φοιτητικά μου χρόνια! Ελπίζω να ανταποκρίθηκα στις αναζητήσεις σας και να βοήθησα με τη δική μου μαρτυρία στην προσέλκυση νέων ενδιαφερόμενων φοιτητών!
Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στο 3ο ΘΣ!